לוקחים אחריות - יוצאים מהכלוב!

יותר ויותר תאגידים בעולם מתחייבים להפסיק להשתמש בביצים מכלובים. המגמה הבינלאומית מגיעה גם לישראל!

פרויקט האחריות התאגידית להגנה על בעלי חיים הוא מיזם מקומי הפועל בישראל מטעם הקואליציה הבינלאומית Open Wing Alliance, המונה כ-90 ארגונים הפועלים בלמעלה מ-70 מדינות בעולם.

המיזם פועל להפסקת השימוש בלולי כלובים בתעשיית הביצים, ומעבר הדרגתי ללולים ללא כלובים, המצמצמים את הפגיעה בתרנגולות. הכליאה בכלובי סוללה נחשבת לאחת מצורות ההתעללות הקשות ביותר: התרנגולות מוחזקות בצפיפות שלא מאפשרת להן אפילו למתוח כנפיים, לעתים הן דורכות זו על זו, ועל רצפת הרשת הן לא מסוגלות אפילו לעמוד בנוחות. בשל האכזריות שבהם, בחודש יוני 2022 אושרו בישראל תקנות שאוסרות על הקמת לולי כלובים חדשים וקובעות תקופת מעבר מדורגת להסבת כל הלולים הקיימים לנטולי כלובים. בעולם, 39 מדינות נוספות כבר הוציאו את לולי הכלובים המיושנים אל מחוץ לחוק.

בעקבות קמפיינים שהובילה הקואליציה, כבר היום יש יותר מ 2,500 התחייבויות תאגידיות, של חברות בתעשיות המזון, ההסעדה והאירוח, שבמסגרת מדיניות תאגידית בתחום רווחת בעלי חיים התחייבו להוציא משרשרת האספקה ביצים שמקורן בלולי כלובים

בין התאגידים הפועלים בישראל שהצטרפו למגמה ניתן למצוא את יצרניות המזון נסטלה (אסם), יוניליוור, וג׳נרל מילס (פילסברי); חברות הקייטרינג סודקסו וניורסט; כעשרים בתי מלון מרשתות הילטון, מריוט, אינטרקונטיננטל, קמפינסקי, ווינדהם (רמדה) ואקור; רשתות ברגר קינג ופיצה האט - כל אלה התחייבו לעבור לביצים מלולים ללא כלובים, כמעט כולם עד 2025. את הרשימה המלאה ניתן למצוא כאן.

בישראל קיימת מודעות ציבורית גבוהה לנושא, כך סקר מכון גיאוקרטוגרפיה (2020) מצא כי 89% מהישראלים חושבים שיש לאסור על לולי כלובים, ו-95% תומכים במעבר ללולים ללא כלובים ברפורמה בתעשיית הביצים.

אנחנו פועלים באופן שוטף כדי לוודא את יישום ההתחייבויות של התאגידים הגלובליים הפועלים בישראל ולקדם הצטרפות של חברות ישראליות נוספות שטרם הצטרפו למגמה, במטרה לאמץ מדיניות תאגידית לשיפור ההגנה על בעלי החיים.

לפרטים נוספים אנא פנו לעו"ד איריס מגן, רכזת אחריות תאגידית במייל iris@cagefree.co.il

יצירת קשר:

עו"ד איריס מגן  |  רכזת אחריות תאגידית | אנימלס

iris@cagefree.co.il

Open Wing Alliance היא קואליציה בינלאומית של ארגונים למען בעלי חיים, המקדמת קמפיינים לעידוד אחריות תאגידית להגנת בעלי חיים. עמותת אנימלס הישראלית חברה לקואליציה בשנת 2019.

יצירת קשר:

עו"ד איריס מגן  |  רכזת אחריות תאגידית | אנימלס

iris@cagefree.co.il

Video Credit: Kelly Guerin / We Animals

Video Credit: CIWF